Jak může někdo, kdo už má FOUSY, nevědět, jestli chodit na dámy nebo na pány?! Zajímavý, že tyhle kraviny jsem slyšel jedině na Moravě (tam, kde to zavánělo brněnskou sexuologií)... vono už jen to, že má někdo prsa a fousy zároveň vypovídá o úrovni péče, v Praze je člověk po operaci a na tváři raší prvních pár chomáčků:)) no nic, doufejme že je to dáno taky stářím článku a že se to mění i na druhým konci republiky k lepšímu...!
Co dodat?
1) Jako obvykle se nabízí otázka vhodné volby slov - viz. např. "po několika složitých chirurgických zásazích se stal mužem". Ale volba slov - to je starý problém. Jen si myslím, že se vyplatí na něj neustále upozorňovat, protože nevhodně/ nepřesně používaná slova mohou zbytečně podporovat neopodstatněné lidové představy/ předsudky o TRS problematice :)
2) Byt a jeho "zařízení a výzdoba v sobě nesou jak ženské, tak mužské prvky" - no, tak jak je to v úvodu napsané mne to celkem pobavilo. Když to hodně přeženu do extrému: dejte si do bytu záclony a hned tam máte ženský prvek :) Dělám si trochu legraci, ale ono to někdy legrační je - to jak vnímáme genderové stereotypy, nebo ne?
3)Trochu mně překvapilo, že Jan pomáhal své bývalé partnerce najít nového partnera. Ne že bych něco takového apriori odmítal, ale v kontextu tónu celého článku mi tenhle fakt vyznívá poněkud zvláštně - to totiž taky není věc, kterou člověk běžně udělá (podobně jako podstoupit proces "přeměny pohlaví"). Může to být jen můj dojem, ale připadá mi, že pí. Mullerová svým stylem psaní tvoří v článku nějaký zvláštní obraz nepochopitelného člověka, který dělá divné věci.
Ale podtrženo sečteno, suma sumárum, pí. Mullerová měla zjevně úmysl napsat pokud možno nepředpojatý článek nebulvárního typu (viz. postřehy typu "...váhala, protože rozhodnout se ke změně pohlaví znamená změnit zgruntu..."). Díky za to :)